06 nov Naši arhivski ormani u Muzeju vazduhoplovstva Beograd
Firma Metal Furniture Plus d.o.o. iz Beograda se bavi proizvodnjom i prodajom metalne opreme. Naš asortiman čine: arhivski ormani, alatni ormani, arhivske police, knjižne police, magacinske police (LSL, SUPER 1/2/3 i konzolne police), garderobni ormani, ormani za čistačice, paletni regali (SUPERBUILD, SUPERBO 4/5/6), drive-in regali, prolazni regali, protočni regali, trgooprema, sigurnosna oprema (sigurnosni ormani i sefovi), žičane ograde (za metalne police), oprema za muzeje, urbani mobilijar (park klupe, žardinjere, kante za otpatke), skejt parkovi, dezinfekcione barijere i dezinfekcioni tuneli. Novina u našoj ponudi je proizvodni program „PO MERI KUPCA“, dizajniran tako da odgovori na sve specifične potrebe i pojedinačne zahteve u proizvodnji metalne opreme.
Posebnu pažnju kod izrade arhivskih ormana smo posvetili mogućnosti da se ispune svi standardi vezani za arhiviranje i arhivsku građu. Naši arhivski ormani, kao gotov proizvod, su usklađeni sa načinom odlaganja dokumentacije i zaštite, kao i rok čuvanja je regulisano zakonskim odredbama. Metal Furniture Plus nudi idealno rešenje za arhiviranje dokumentacije u različitim oblicima – arhivski ormani i arhivske police. Upotrebom arhivskih ormana i arhivskih polica, arhiviranje dokumenata je u skladu sa arhivskim pravilima i omogućava lakše korišćenje arhivske građe. Kako bi dokumentacija, koja se arhivira, bila zaštićena od habanja i spoljašnjih uticaja, Metal Furniture Plus nudi veliki izbor različitih modela arhivskih ormana i arhivskih polica, čime je ponuda prilagođena svim vrstama delatnosti.
Metal Furniture Plus je opremio arhivskim ormanima Muzej vazduhoplovstva u Beogradu, kao svog poznatog kupca.
Arhivski ormani AO
Arhivski ormani su namenjeni čuvanju dokumentacije i arhivske građe. Varene su izrade sa dvokrilnim vratima, koja se otvaraju za 180°. Unutrašnju opremu arhivskih ormana čine 4 pomerljive police, koje su podesive po visini, a u skladu sa željama i potrebama kupca. Dvokrilna vrata su sa trosmernim mehanizmom zatvaranja. Desna vrata su opremljena ručnom cilindričnom bravom sa dva ključa. Arhivski ormani su plastificirani u RAL 7035 (svetlo siva). Najpopularniji modeli arhivskih ormana, iz naše ponude, su: model AO – 920, model AO – 1200, kartotečni ormani i ormani za nacrte.
Arhivski orman AO 920 je namenjen za čuvanje arhivske građe, koja se javlja u različitim oblicima: papir, mikrofilm, CD, audio i video kasete. Čvrste je metalne konstrukcije, plastificirane u RAL 7035. Karakteristike arhivskog ormana AO 920: spoljne dimenzije (VxŠxD): 1950x920x420 mm, broj korisnika: 1, težina (cca. kg): 59, zaključavanje: 1.
Arhivski orman model AO 1200 je metalna oprema koja će pomoći u efikasnom postavljanju organizacije “upravljanja dokumentima”. Arhivski orman ove vrste je optimalno rešenje za arhiviranje dokumentacije, kao što je: knjižna građa, registratori, fascikle, kutije i ostalo. Karakteristike arhivskog ormana AO 1200: spoljne dimenzije (VxŠxD): 1950x1200x420 mm, broj korisnika: 1, težina (cca. kg): 67, zaključavanje: 1.
Kartotečni ormani se koriste za odlaganje visećih mapa ili dokumenata A4 formata u ležećem položaju. Rađeni su varenom metalnom konstrukcijom. Fioke kartotečnih ormana su sa teleskopskim vođicama i onemogućavaju izvlačenje fioka iz ramova. Kartotečni ormani imaju sistem protiv prevrtanja popunjenih fioka, a zaključavanje fioka je centralnom cilindar bravom. Plastificirani su u RAL 7035. Spoljne dimenzije (VxŠxD) kartotečnih ormana su: 1320x420x620 mm.
Ormani za nacrte su deo arhivske opreme koji je namenjen pohranjivanju dokumenata (planova, nacrta, mapa) velikog formata A1 i A0. Varene su metalne konstrukcije. Ormani za nacrte imaju teleskopske vođice fioka, kao i sistem protiv izvrtanja fioka. Zaključavanje je centralnom cilindar bravom. Daju mogućnost postavljanja ormana jedan na drugi. Ormani za nacrte su plastificirani u boji RAL 7035.
Muzej vazduhoplovstva u Beogradu je osnovan sa željom da se sačuvaju materijalna svedočenja značajna za nastanak i razvoj vazduhoplovstva na našim prostorima. Reč je o ustanovi koja se u proteklim decenijama, po kvalitetu i kvantitetu svojih zbirki, svrstala među vodeće institucije ove vrste u svetu. Muzej se sam po sebi jako dobro uklapa u moderan aerodromski ambijent. Razvoj nacionalnog vazduhoplovstva predstavljen je i u okvirima tematskih izložbi: „Srpska avijatika 1912-1918“, „Vazduhoplovstvo u aprilskom ratu 1941. godine“. Deo postavke čini i izložba posvećena NATO agresiji na SRJ 1999. godine, naslovljena sa „Eksponati koji su padali sa neba“. Velika pažnja posvećena je nastanku i razvoju jugoslovenske vazduhoplovne industrije i aviokompanija, kao značajnim i nezaobilaznim segmentima naše avijacije. Na spoljnoj postavci nalaze se vojni i civilni vazduhoplovi, koji su nekad leteli kod nas i takođe činili deo jugoslovenskih vazduhoplovnih snaga.