03 mar Bitef teatar Beograd opremljen našom opremom za muzeje
Način čuvanja i izlaganja umetničko-istorijskih dela je zakonom propisan. U skladu sa tim, predviđeno je i kakva muzejska oprema može da se koristi. Oprema za muzeje iz ponude Metal Furniture Plus-a je odgovor na postavljene standarde i obezbeđuje visoki stepen zaštite umetničkih dobara od krađe, požara i vlage. Pored zaštite umetničko-istorijskih dela, neophodno je obezbediti opremu za smeštaj i čuvanje dokumentacije i bibliotečkog materijala, što je moguće upotrebom opreme za muzeje iz asortimana metalnih proizvoda firme Metal Furniture Plus iz Beograda. Opremu za muzeje čine: kartotečni ormani, omani za nacrte, mreže za slike na izvlačenje i nosači za muzejske eksponate.
Bitef teatar Beograd je opremljen našom opremom za muzeje.
Mreže i ramovi za slike
Mreže i ramovi za slike na izvlačenje su deo muzejske opreme, iz naše ponude, koje se koriste za odlaganje i čuvanje umetničkih dela (slika) u depoima muzeja. Mreže i ramovi za slike na izvlačenje su dizajnirane tako da istovremeno mogu da prihvate veći broj slika. Svaka slika se pojedinačno odlaže, bez ikakvog narušavanja sigurnosti i zaštite susedne mrežne jedinice. Sistem metalnih mreža funkcioniše tako da kada se želi prići tačno određenoj slici, izvlači se okvir i pojedinačna slika je dostupna.
Mreže i ramovi za umetničke slike na izvlačenje su idealna metalna oprema za muzeje, zbog osnovnih i pratećih elemenata, koje imaju ovi sistemi.
Upotreba naših mreža i ramova za slike osigurava korisniku:
- svaka pojedinačna pletena žičana mreža obezbeđuje veliku fleksibilnost konfiguracije,
- stubovi za obloge obezbeđuju laku i nečujnu manipulaciju, što ih čini idealnim za muzej,
- metalni noseći ramovi se spajaju na pod i imaju plafonsku montažnu podršku,
- mehanizam linearnog kretanja mreže prilikom izvlačenja iz metalnog rama osigurava visok stepen zaštite svakog odloženog dela pojedinačno.
Mreže za slike na izvlačenje su čvrste metalne konstrukcije, zasnovane na varenoj tehnologiji izrade. Nerđajući čelik, uz kombinaciju vazdušnih klipova, ispunjava osnovni uslov izrade muzejske opreme – izrađeni od nereaktivnih materijala, koji ne emituju nikakve supstance čije bi dejstvo ubrzalo ili prouzrokovalo pogoršanje stanja umetničkih slika.
Karakteristike mreža za slike na izvlačenje:
- pomeraju se bez vibracija i veoma su stabilne,
- prostorno efikasne i nude maksimalnu iskorišćenost raspoloživog prostora depoa muzeja,
- omogućavaju jednostavan pristup slikama,
- dimenzije mreža u okvirima mogu da se prilagođavaju prostoru i umetničkoj slici,
- sve mrežne jedinice uključuju okvir za nivelisanje,
- brza montaža, lako rukovanje i održavanje.
Nosači za eksponate
Muzejsku opremu radimo i u skladu sa specijalnim zahtevima i potrebama kupaca. Metalni nosači za muzejske eksponate su u kategoriji naše metalne opreme za muzeje pod nazivom „po meri kupca“.
Metalni nosači za muzejske eksponate mogu biti zidni i samostojeći.
Zidni metalni nosači za muzejske eksponate su izrađeni od najkvalitetnijeg lima, koji je u završnoj fazi izrade zaštićen lakom. Ivice zidnih metalnih nosača su posebno tretirane postupkom plastifikacije.
Karakteristike zidnih metalnih nosača za muzejske eksponate:
- visok stepen stabilnosti i nosivosti,
- fiksiraju se za zid specijalnim vijcima,
- lako se demontiraju, bez oštećenja zidne površine na kojoj su bili montirani,
- izgled, boja nosača i dizajnersko rešenje je u skladu sa potrebama muzeja i eksponata kojima su namenjeni.
Samostojeći metalni nosači za eksponate su izrađeni od najkvalitetnijeg lima. Povećanje izdržljivosti metalnih nosača je postignuto izborom kvalitetne tehnologije završne obrade. Poštovanje svih neophodnih standarda kvaliteta osigurava visok stepen zaštite eksponata.
Karakteristike samostojećih metalnih nosača za muzejske eksponate:
- visok stepen stabilnosti i nosivosti,
- noseći deo samog nosača ima unutrašnje, osnovno punjenje, te se iz tog razloga ne fiksira,
- dizajn i konstrukcija nosača (bočni delovi po broju, dužini i izgledu) su strogo prilagođeni zahtevu kupca i karakteristikama eksponata,
- boja samostojećih nosača za muzejske eksponate je u skladu sa konceptom i idejom izlaganja eksponata,
- lako se montiraju i demontiraju.
Metalni ormani za nacrte
Ormani za nacrte su deo muzejske opreme iz naše ponude, koji su namenjeni arhiviranju dokumenata velikog formata A1 i A0. U ormanima za nacrte se mogu odložiti sledeća muzejska dokumenta: razni planovi, nacrti, mape, skice, crteži, projekti itd. Pored sigurnog čuvanja, metalni ormani za nacrte olakšavaju i upravljanje ovom vrstom muzejske građe u smislu njihovog lakšeg sortiranja i korišćenja.
Ormani za nacrte imaju:
- teleskopske vođice fioka,
- sistem koji onemogućava izvlačenje fioka iz ramova,
- sistem protiv izvrtanja fioka.
Ormani za nacrte su varene metalne konstrukcije i imaju posebnu pogodnost – mogućnost postavljanja ormana jedan na drugi, što je izuzetno korisno zbog racionalnog korišćenja raspoloživog prostora.
Karakteristike metalnih ormana za nacrte:
- zaključavanje centralnom cilindar bravom,
- plastificirani u boji RAL 7035,
- izrazito izdržljiva metalna konstrukcija,
- nosivost pojedinačne fioke do 40 kg,
- unutrašnje dimenzije fioke (VxŠxD) su: 45 x 1005 x 710 mm,
- mogućnost postavljanja unutrašnjih pregrada, kako bi se fioka koristila i za dokumenta manjih formata.
Kartotečni ormani
Kartotečni ormani, koji se koriste u muzejima, namenjeni su odlaganju mapa i/ili različitih dokumenata velikih formata. U skladu sa konstrukcijom i unutrašnjom organizacijom metalnih delova kartotečnog ormana, mape se u njima mogu odlagati u visećem položaju, dok se dokumentacija A4 formata odlaže u ležećem položaju.
Odložena muzejska dokumentacija A4 formata i mape se ne mogu prevrtati, jer metalni kartotečni ormani imaju:
- sistem protiv prevrtanja,
- teleskopske vođice za svaku fioku kartotečnih ormana,
- po dva pomerljiva naslona u svakoj fioci, koji sprečavaju prevrtanje ili pad odložene muzejske građe,
- sistem protiv izvlačenja fioka iz ramova.
Kartotečni ormani su izrađeni od kvalitetnog čeličnog lima, koji je zaštićen postupkom plastifikacije. Sam proces izrade kartotečnih ormana se bazira na tehnologiji varene metalne konstrukcije.
Karakteristike kartotečnih ormana:
- svaki ima 4 fioke,
- zaključavanje fioka je centralnom cilindar bravom sa dva ključa,
- plastificirani su u RAL 7035,
- spoljašnje dimenzije (VxŠxD) su: 1320 x 420 x 620 mm,
- nosivost fioke je do 55 kg, uz mogućnost odlaganja i do 40 mapa/dokumenata po fioci,
- raspoloživi, unutrašnji prostor ormana je 2,6 m što daje mogućnost odlaganja i do 160 pojedinačnih muzejskih A4 dokumenata i mapa u kartotečnom ormanu,
- broj korisnika: 1.
Bitef teatar Beograd je pozorište u Beogradu. Osnovano je 1989. u rekonstruisanoj nemačkoj evangelističkoj crkvi, čija je gradnja počela 1940. godine, u blizini Bajlonijeve pijace. Uloga Bitef teatra od prvih dana bila je, pored realizacije Bitef festivala i širenje efekata festivala i novih pozorišnih tendencija tokom cele godine. Koncept Bitef teatra ostao je isti do danas. Otvoren je za sve vrste novih izraza, za prevazilaženje utvrđenih granica, za istraživanje i davanje podrške umetnicima koji su spremni na hrabre iskorake. Bitef teatar pokušava da pokaže kako je pozorište institucija koja i stvara kulturu, a ne ona koja samo povlađuje određenom kulturnom modelu. Bitef teatar Beograd posebnu pažnju poklanja pozorišnim aspektima koji su nedovoljno razvijeni u domaćem pozorištu, kao što su savremeni ples i teatar pokreta. Bitef teatar je organizovan po ugledu na moderna evropska pozorišta, nema stalno zaposlen umetnički ansambl, već ga angažuje po projektima.