22 feb Opremili smo Muzej rudarstva i metalurgije Bor našom metalnom opremom
Metal Furniture Plus iz Beograda nudi širok asortiman magacinskih polica. Izrazito niska cena i kratko vreme isporuke i montaže, te velika lepeza različitih modula, čine ovaj sistem regala najprodavanijim na našem tržištu.
Metal Furniture Plus se specijalizovao i za proizvodnju i prodaju metalne opreme za muzeje, koju čine: kartotečni ormani, ormani za nacrte, mreže za slike na izvlačenje i nosači za muzejske eksponate.
Naša metalna oprema i koja nije direktno namenjena muzejima se može koristiti u svrhe čuvanja muzejskih fondova u adekvatnim uslova za pohranjivanje muzejske građe, što je i primer sa magacinskim policama. Naš novi poslovni partner je Muzej rudarstva i metalurgije Bor, koji je iskoristio naše magacinske police za odlaganja teških eksponata. Pored magacinskih polica, ovaj muzej smo opremili i ormanima za nacrte sa 5 fioka za format A0 (deo muzejske opreme).
Ormani za nacrte su deo muzejske opreme iz naše ponude, koji su namenjeni arhiviranju dokumenata velikog formata A1 i A0. U ormanima za nacrte se mogu odložiti sledeća muzejska dokumenta: razni planovi, nacrti, mape, skice, crteži, projekti itd. Pored sigurnog čuvanja, metalni ormani za nacrte olakšavaju i upravljanje ovom vrstom muzejske građe u smislu njihovog lakšeg sortiranja i korišćenja.
Ormani za nacrte imaju:
- teleskopske vođice fioka,
- sistem koji onemogućava izvlačenje fioka iz ramova,
- sistem protiv izvrtanja fioka.
Ormani za nacrte su varene metalne konstrukcije i imaju posebnu pogodnost – mogućnost postavljanja ormana jedan na drugi, što je izuzetno korisno zbog racionalnog korišćenja raspoloživog prostora.
Karakteristike metalnih ormana za nacrte:
- zaključavanje centralnom cilindar bravom,
- plastificirani u boji RAL 7035,
- izrazito izdržljiva metalna konstrukcija,
- nosivost pojedinačne fioke do 40 kg,
- unutrašnje dimenzije fioke (VxŠxD) su: 45 x 1005 x 710 mm,
- mogućnost postavljanja unutrašnjih pregrada, kako bi se fioka koristila i za dokumenta manjih formata.
Ormani za nacrte

Magacinske police mogu da se kombinuju sa modularnim kontejnerima ili plastičnim kontejnerima (Plastic Line), kao poseban segment. Ovako dobijeni sistemi su namenjeni odlaganju rasute i vijčane robe i posebno se naručuju. U okviru ponude metalnih polica, posebno ističemo prodaju sledećih modela: magacinske LSL police, magacinske police SUPER 1/2/3, konzolne police (za skladištenje predmeta kao što su: drvene ploče, metalne ploče, plastični i metalni profili, nameštaj i druga roba različitog volumena) i metalna transportna kolica (rađena „po meri kupca“).
Modeli magacinskih polica pod nazivom SUPER 1/2/3 su dizajnirani tako da zadovolje potrebe skladištenja robe od lagane do robe srednje težine. Montaža i demontaža je veoma jednostavna i laka – montaža bez vijka.
Magacinske police LSL imaju ATEST za kvalitet i nosivost polica. LSL police su izrađene su od kvalitetnog čeličnog lima i imaju 4 plastične stope po kompletu, 5 ili 6 metalnih polica nosivosti 80 kg kontinualnog opterećenja.
Konzolna polica UNICANT je vrsta metalnih polica, koja je izrađena od modularnih komponenti, čime pruža optimalno rešenje u smislu obima i kapaciteta nosivosti, kao i izradu po meri skladišta. Namena metalnih konzolnih polica je skladištenje predmeta kao što su: drvene ploče, metalne ploče, plastični i metalni profili, nameštaj i druga roba različitog volumena.
Magacinske police „po meri kupca“ izrađene su tako da se njihova osnovna funkcija proširila u smislu pokretljivosti. Na osnovnu montažnu konstrukciju dodati su u samoj osnovi (posebno dizajniranoj za ove potrebe) točkići i time su metalne police modifikovane u metalna transportna kolica.
Magacinske police

Prva inicijativa za osnivanje muzeja u Boru pokrenuta je 1950. godine. Zapošljavanjem prvih stručnjaka 1961. godine, Muzej je počeo sa radom pod nazivom „Narodni muzej“, a početkom 1974. godine ovaj muzej menja ime u „Muzej rudarstva i metalurgije”. Muzej rudarstva i metalurgije Bor ima svoje stalne postavke i zbirke (arheološka, etnološka, umetnička, zbirka tehničke baštine i dokumentacija sa bibliotekom). U svom kontinuiranom radu na prikupljanju građe i materijala od interesa za deskripciju istorijskog razvoja rudarstva i metalurgije, ovaj Muzej ima široki krug saradnika stručnjaka različitih profila i naučnih institucija, kao što su: Institut za rudarstvo i metalurgiju Bor, Tehnički fakultet Bor i Narodni muzej u Beogradu.